Başkan

Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Güneşin doğuşunun en güzel izlendiği Kale Tepesi’nden Aksakal Mezrası’ndaki Yüzen adalara uzanan ışıltının ahengiyle aydınlanan kadim şehir Bingöl, Çır Şelalesi’nin ruhu serinleten akıntısının Ilıcalar’daki kaplıcalara sıcak bir nefes misali kavuşumunun tarifsiz heyecanının adıdır.

Buban Bacaları, Zağ Mağaraları, Kral Kızı Kalesi, Sülbüs Dağı, daha birçok doğal ve tarihi mekânının yanı sıra sofralara lezzet katan kavurmasıyla adından söz ettiren, damakta vazgeçilmez bir tat bırakan Balın anavatanı olarak kabul edilen Şehr-i Bal diyarı Bingöl...

Eğitim, sağlık, sanayi ve ulaşım yatırımlarıyla her geçen gün gelişimine yeni ivmeler katan şehrimizin refah düzeyinin ve yaşam kalitesinin arttırılması için bizler de büyük bir gayretle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Altyapısı güçlü, üstyapısı her gün gelişen ve ziyaretçilerinin hayranlık duyacağı bir şehir oluşturma hedeflerimize emin adımlarla ilerlerken, kültürel miraslarımızın korunması ve gelişimi için de her tür çabayı sarf etmekteyiz.

Kangrenleşen Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde mutlu sona ulaşmanın ve 1.172 konut ve 196 işyeri inşaatına start vermenin heyecanını yaşıyor, askeri alanı kamuya açıp Belediye Hizmet Binamızı da bu yıl hizmete açacağımızın müjdesini paylaşmak istiyorum.

Yeni aydınlatma sistemiyle renk kattığımız şehrimizi, peyzaj çalışmalarıyla da süslemeye devam ederken, kurulumu için girişimlerini sürdürdüğümüz asfalt plentimizle birlikte yollarımızın yenileneceğini de vurgulamak istiyorum.

Temiz enerji çalışmalarıyla ihtiyaçlarımızın önemli oranda karşılanacağını ifade ediyor, içme suyu kaynaklarının arttırılarak var olan sıkıntıları da ortadan kaldırma çabamızın devam ettiğinin altını çiziyorum.

Siz değerli hemşehrilerimizin manevi desteği ve duasıyla ilk günkü heyecanımızla sürdürdüğümüz görevimizde temel amacımız, şehrimizde kalıcı hizmetlerin hayat bulması, gelişimin sürdürülmesi ve toplumun memnuniyetinin arttırılmasıdır.

Kimlikli ve modern şehrin inşasında sizlerle omuz omuza, gönül gönüle ilerliyor, daha güzel yarınları hep birlikte inşa edeceğimize canı gönülden inanıyorum. Hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle kucaklıyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu yarınlar diliyorum.


Erdal ARIKAN

Belediye Başkanı