İşbirliğiyle sorunlarımızı çözeceğiz
02.10.2019

Başkan Arıkan; “Demokrasimizin temel taşı ve mahalli idarenin önemli unsurlarından olan muhtarlarımızla işbirliği içerisinde olarak, büyük bir özveri ve heyecanla ilimizin sorunlarını çözeceğiz.” 

Başkan Arıkan; “Demokrasimizin temel taşı ve mahalli idarenin önemli unsurlarından olan muhtarlarımızla işbirliği içerisinde olarak, büyük bir özveri ve heyecanla ilimizin sorunlarını çözeceğiz.” 

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, kentteki mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Başkan yardımcıları ve belediye birim müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan Başkan Arıkan, muhtarların önemli görevler üstlendiğini, vatandaş ile kurumlar arasında köprü görevi gördüğünü söyledi. 

Mahalle muhtarlarını ve onlardan gelen talep, fikir ve beklentileri önemsediklerini vurgulayan Başkan Arıkan, şunları söyledi, “Büyük bir özveri ve heyecanla ilimize hizmet edeceğiz. 5 yıllık görev sürecimizde sizlerle işbirliği içerisinde olacağız. İlimizin sorunlarını çözüme kavuşturulma noktasında sürekli istişare içerisinde olacağız ve ortak fikirlerde buluşarak sorunlarımızı çözeceğiz. Halktan aldığımız yetkiyi yine halka hizmet etmek noktasında kullanacağız.”

“Her mahalleye eşit hizmet götüreceğiz”

Bölgesel ayrımcılık yapılmayacağını vurgulayan Başkan Arıkan, her mahalleye eşit hizmet götürme gayretinde olacaklarını vurguladı. 

İlk önceliklerinin vatandaş memnuniyeti olduğuna dikkat çeken Başkan Arıkan, “Tüm imkân ve olanaklarımızı, bütün enerjimizi kentimize hizmet etme noktasında kullanacağız. Altyapıdan üstyapıya, içme suyundan yeşil alanlara kadar ilimizin ihtiyaç duyduğu tüm yatırımları hayata geçireceğiz” diye konuştu. 

Butaku: “Birlikte çalışacağız”

Bingöl Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Butaku, 5 yıl boyunca hep birlikte Bingöl’e hizmet edeceklerini söyledi. 

Bingöl’ün gelişmesi noktasında belediye tarafından alınan doğru kararları destekleyeceklerini ifade eden Butaku, şunları söyledi: “Doğru kararları destekleyeceğimiz gibi yanlış uygulamalarında karşısında duracağız. Muhtar-belediye arasında iletişimin daha sağlıklı yürümesi noktasında kurulan Muhtarlıklar Müdürlüğü’nün aktif hale getirilmesini talep ediyoruz. Böylece muhtarlarımız sorun ve talepler noktasında Muhtarlıklar Müdürlüğüyle irtibata geçebilecek ve bürokrasi azalacak, sorunların çözümü noktasında daha sağlıklı iletişim kurulmuş olacak.”

Toplantı, Başkan Arıkan’ın tüm mahalle muhtarlarının sorun ve taleplerini dinleyerek sonlandırıldı.