KÖY OKULLARI TİYATRO İLE BULUŞUYOR
29.12.2022

Bingöl Belediyesi, merkeze bağlı 60 köyde 4 bin öğrenciyi doğa temalı tiyatro etkinliği ile buluşturuyor.

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından yapılan açıklamada, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında köy okullarında tiyatro etkinliklerine start verildiğini belirtildi.

Perde Açılsın Projesi kapsamında Bingöl Sanat Tiyatrosu oyuncularınca kahraman doğa adlı müzikli danslı çocuk oyunlarının sergileneceği belirtilen açıklamada, çocuklara çevre bilinci aşılanacağı kaydedildi.

“Sanata olan ilgi attırılacak”

Tiyatroya gitme imkânı olmayan öğrencilere kendi okullarında tiyatro imkanı sunulacağı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “ Proje kapsamında Güveçli, Büyüktekören, Çeltiksuyu ve Kaleönü köylerinde oyunlar sergilendi. Belirlenen tarihler aralığında merkeze bağlı tüm köylerde çocuklar tiyatro ile buluşturulacak. Proje kapsamında çocuklara tiyatro bilincinin yanında sanata olan ilgilerinin arttırılması düşünülmektedir. Merkeze bağlı köylerde 2022-2023 ve 2023-2024 eğitim öğretim yıllarında öğrencilerin tiyatro ile buluşturulması hedeflenmektedir. Bingöl Üniversitesi Öğrencilerinden Turizm ve Rekreasyon Kulübü ve Bingöl Sanat Tiyatrosu (BİST) ile işbirliği içerisinde etkinlikler düzenlenerek öğrencilerin hem eğitim hem sanat konusunda etkileşimi sağlanacaktır” denildi.