Kurtuluş caddesi 4 şeride çıkarıldı
14.04.2022

Bingöl’ün önemli ana arterlerinden olan Kurtuluş Caddesi, yol genişletme çalışmasıyla 4 şeride çıkarıldı.

Bingöl’ün önemli ana arterlerinden olan Kurtuluş Caddesi, yol genişletme çalışmasıyla 4 şeride çıkarıldı.

Bingöl Belediyesi, Kültür Kavşağı’ndaki dar dönemeç ile birlikte cadde boyunca geliş gidiş istikametinde sürücülere zor anlar yaşatan Kurtuluş Caddesi’ndeki çalışmalarını tamamladı.

“2 şeritten otoban kalitesine”

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, yol genişletme çalışmasına dair yaptığı açıklamada, kentin önemli artlerinden olan Kurtuluş Caddesi’nin 4 şeritle otoban kalitesine çıkarıldığını söyledi.

Kültür Kavşağı’ndan Kurtuluş Caddesi’ne bağlantı sağlayan dar dönemecin en sağlıklı hale getirildiğini belirten Başkan Arıkan, “Bu noktadan başlayarak, Tugay tepesine kadar yolumuzda hummalı bir çalışma yürütttük. Araç ve yaya trafiğini zora düşürmeden, askeri duvar, okul ve ilçe ve köy minibüs garajı duvarlarını yıkarak elde ettiğimiz alanı yolumuza kattık. Daha önce 10 ila 12 metre genişliğine sahip olan yolumuzu, 18 metreye kadar genişleterek, BSK asfalt ile kapladık. Cadde boyunca kaldırımlarımızı da hızlı bir şekilde yenileyerek, yolumuza yeni bir vizyon kazandırdık.

“Araç trafiği rahatladı”

Kentin en önemli ana arterlerinden olan caddeki yol genişletme çalışmasıyla araç ve yaya trafiğinin daha güvenilir hale geldiğini vurgulayan Başkan Arıkan, şunları söyledi: “Çalışmayla birlikte hem bölgedeki trafiği büyük oranda rahatlatmış olduk, hem de araç ve yaya güvenliğini üst seviyeye çıkarmış olduk. Daha önce de Çapakçur Viyadüğü’nden İnönü Caddesi’ne çıkan dar dönemeci ile çarşı merkezinde yoğunluk oluşan bir caddemizi genişletmiştik. Bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz ve ihtiyaç duyulan cadde ve yollarımızı genişletmeye devam edeceğiz.”